KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6161344
*
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 12:30:05
1
750 kr
13/12 17:54:17
2
750 kr
13/12 17:54:49
2
800 kr
14/12 17:55:43
3
Vinnande bud
14/12 18:15:14
4
900 kr
14/12 18:17:21
4
1.000 kr
14/12 18:18:09
4
1.300 kr
14/12 18:19:06
4
1.500 kr
14/12 18:20:32
4
1.800 kr
14/12 18:21:37
4
2.300 kr
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 616 1344
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
7 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv + 2 st. akvareller, E Hillberg, Stockhgolmsmotiv
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/12 12:30:05 | 1 | 750 kr |
| 13/12 17:54:17 | 2 | 750 kr |
| 13/12 17:54:49 | 2 | 800 kr |
| 14/12 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
| 14/12 18:15:14 | 4 | 900 kr |
| 14/12 18:17:21 | 4 | 1.000 kr |
| 14/12 18:18:09 | 4 | 1.300 kr |
| 14/12 18:19:06 | 4 | 1.500 kr |
| 14/12 18:20:32 | 4 | 1.800 kr |
| 14/12 18:21:37 | 4 | 2.300 kr |
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e hillberg frans lindström motiv från stockholm stockhgolmsmotiv stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



